Во Русија се урна тренажен авион

Руското Миностерство за одбрана соопшти дека авион за обука Л-39 имал несреќа во југозападниот дел на Краснодарската Област, при што двата членови на екипажот не се поврдени.

Руското Миностерство за одбрана соопшти дека авион за обука Л-39 имал несреќа во југозападниот дел на Краснодарската Област, при што двата членови на екипажот не се поврдени.

– Авионот за обука Л-39 имаше несреќа за време на тренингот, а двајцата членови на екипажот го напуштија леталото со падобран и не се повредени, се наведува во соопштението на руското Министерство за одбрана.

Авион од истиот модел во Краснодарската Област се урна за време на пробен лет во 2018 година.

Прочитајте и...  Во Африка над 1.44 милиони заразени со Ковид-19

Прочитај повеќе

„Прв до врв” по осми пат на Водно

Слободен печат

Грчката полиција во Солун заплени 500 илјади таблети екстази

Слободен печат

Земјотрес ја стресе Грција, почувствуван и во државава

Слободен печат

Трамп ја именува Ејми Кони Барет за нов судија во Врховниот суд на САД

Слободен печат

Во Африка над 1.44 милиони заразени со Ковид-19

Слободен печат

Посебен сообраќаен режим во Скопје поради трката „Прв до врв”

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Референдум во Швајцарија за слободното движење со ЕУ

Слободен печат

Денеска одлука за четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра

Слободен печат

Стабилизирана бројката на новозаразените на околу 10 отсто од тестираните, засега нема потреба од нови мерки

Слободен печат

Облачно време со сончеви периоди

Слободен печат

Дали за падот на украинскиот авион е виновен диспечерскиот центар?

Слободен печат

Италијанското обвинителство осомничи 237 лица за шверцање на дрога, од нив 117 Албанци

Слободен печат