18 C
Скопје

Во родната Струмица Заев ќе ја прослави Новата Година

Тој упати апел до граѓаните Новата Година да ја прослават совесно, за да не се дозволи ширење на коронавирусот, сега кога претстои период на вакцинирањето, а со тоа смета тој, ќе им се олесни и работата на лекарите кои максимално се трудат да ги излекуваат болните од овој вирус.

Премиерот Зоран Заев Новата Година ќе ја прослави дома, во родната Струмица, изјави тој во вечерашното гостување во емисијата на Канал 5 „Само вистината“.

Во празничните денови, рече Заев ќе се посвети на читање на низа материјали кои ги подготвува Владата на Македонија.

Тој упати апел до граѓаните Новата Година да ја прослават совесно, за да не се дозволи ширење на коронавирусот, сега кога претстои период на вакцинирањето, а со тоа смета тој, ќе им се олесни и работата на лекарите кои максимално се трудат да ги излекуваат болните од овој вирус.

Прочитајте и...  Заврши општиот претрес по предлог-законот за дополнување на Законот за финансирање на единиците на локалната самоуправа

Поврзани вести

Досега евидентирани 18 236 лица преку апликацијата за самопопишување

Слободен печат

Гардијан: Кинеските власти со присилна работа сакале да ја намалат ујгурската популација

Слободен печат

Штипјани измамени преку социјалните мрежи

Слободен печат

СЗО засега е против воведувањето ковид пасоши

Слободен печат

Османи до Захариева: Да ги надминеме предизвиците и да обезбедиме прогрес за нашите граѓани

Слободен печат

Блинкен ѝ го честиташе Националниот празник на Бугарија

Слободен печат

Остави Коментар