Во ресторан пронајден кокаин, сопственичката под кривичен прогон – Слободен печат
Хроника

Во ресторан пронајден кокаин, сопственичката под кривичен прогон

Полициски службеници извршиле претрес во угостителски објект на пријавената, при што пронашле и одзеле кокаин.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е.(29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурсори“, информира МВР.

На 30.05.2019 во село Неготино, гостиварско, полициски службеници извршиле претрес во угостителски објект на пријавената, при што пронашле и одзеле кокаин.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close