Во пукање во Тузла убиено машко лице, засега со непознат идентитет

Српска полиција/ Фото: МИА

Во полицијата во Тузла околу 19 часот и 40 минути било пријавено дека дошло до пукање во стан во населбата Миладије во Тузла. Веднаш по пријавата на местото на настанот се испратени полициски службеници и дежурната екипа на Здравствениот дом Тузла.

На местото на настанот, засега непознато безживотно тело е пронајдено машко лице, чија смрт ја констатирал дежурниот лекар во Здравствениот дом во Тузла.

„На местото на настанот се дежурниот обвинител кој раководи со увидот, како и истражниот тим на Одделот за криминалистичка полиција, Одделот за општ криминал и Одделот за криминалистичка техника и криминалистичка заштита, а по наредба на од страна на обвинителот, се преземаат сите потребни мерки и дејствија, со цел расветлување на горенаведениот настан“, соопштија од полицијата.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот