Во предградие на Мелбурн убиена нововенчана двојка од Струга (ВИДЕО)

Единствениот осомничен за крвавиот чин е таткото на убиената, 55-годишниот Осман Шаптафај кој има прострелна рана што си ја нанел обидувајќи се да се самоубие откако ги убил ќерката и зетот.

Нововенчана двојка е убиена во пукање во предградие на Мелбурн, јавуваат австралиските медиуми.

Станува збор за 29-годишниот Ветон Мусаи кој починал во болница, ден по смртта на неговата 25-годишна сопруга Линдита, кои по потекло се од Струга.

Единствениот осомничен за крвавиот чин е таткото на убиената, 55-годишниот Осман Шаптафај кој има прострелна рана што си ја нанел обидувајќи се да се самоубие откако ги убил ќерката и зетот.

Таткото на Линдита останува во болница под полициска заштита, каде му се санираат повредите здобиени од огнено оружје.

Полицијата соопшти дека нема потрага по друго лице во врска со овој инцидент. Инаку, семејството Мусаи е по потекло од Струга.

Прочитајте и...  Д-р Дохчев: Кај еден од двајцата пациенти е отфрлен пресадениот бубрег (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

САД со поддршка од 2,9 милиони евра за Грција за справување со миграциското прашање и Ковид-19

МИА Агенција

Починал, го погребале без протокол за Ковид 19, па позитивниот брис стигнал по закопот

Дачиќ – Димитров разговарале за олеснување на рестриктивните мерки меѓу Србија и Македонија

Слободен печат

БиХ ги отвора границите за граѓаните на Србија, Хрватска и Црна Гора

Слободен печат

Граѓаните задоволни од укинувањето на полицискиот час, угостителските објекти почнаа со работа (ФОТО+ВИДЕО)

Михаило Донев

ЗНМ најостро ги осудува заканите кон новинарската екипа на ТВ Клан

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пандемијата остави без работа над 40 милиони Американци

Слободен печат

Спасовски: Со Филтер станицата во Карбинци се става крај на снабдување на населението со вода за пиење преку локални бунари

Слободен печат

Италија: Разбиена мафијашка мрежа, со измами пренасочувале пари од еврофондови

Слободен печат

ЕК: Разумно е да се размислува за избори, не може вечно да има техничка влада

МИА Агенција

Дескоска: Ако не се продолжи вонредната состојба, изборите се на 21 јуни, тоа го предвидува и Уставот и уредбата

Слободен печат

Трамп со декрет ќе ја ограничи заштитата од одговорност на социјалните мрежи

Слободен печат