Во пожар во стан во скопската населба Хром загина 35 годишен маж

Мртвото тело на И.Ј. (35) денеска е пронајдено во опожарениот стан на улица „Исаија Мажовски“ во скопската населба Хром, соопшти МВР. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Според првичните инфорамции на МВР, пожарот бил пријавен утрово во 9.47 часот во СВР Скопје, а е изгаснат од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје. „Интервениравме со … Продолжи со читање Во пожар во стан во скопската населба Хром загина 35 годишен маж