Во пожар кај Струмица изгоре штала

Попладнево околу 17 часот во атарот на село Баница, во близина на Градските гробишта кај Струмица, изгоре штала, а била зафатена сува трева и грмушки, информираат од Територијалната противпожарна единица.

Во гаснењето учествувале три противпожарни возила и осум пожарникари, а пожарот е изгаснат околу 18:20 часот.

Причинета е само материјална штета, а причините за пожарот ќе се испитуваат.

За пет дена ова е четврти пожар на отворено во Струмичко.

 

Прочитајте и...  Во скопско „бмв" пронајдени мигранти кај тунелите Удово-Демир Капија

Прочитај повеќе

Во скопско „бмв” пронајдени мигранти кај тунелите Удово-Демир Капија

Слободен печат

Тешко повредено лице откако возило излетало од патот Чашка-Велес

Слободен печат

Охриѓанец затаил данок во висина од над два милиона денари

Слободен печат

Жител на Кочани нападнал малолетници и со метална цевка се заканувал на полицајци

Слободен печат

Две лица повредени во пожар во Визбегово (ФОТО)

Слободен печат

Тело на мртва жена најдено во стан во Велес, соседите пријавиле непријатна миризба

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нападната полициска службеничка која извршувала службени задачи

Слободен печат

Штипјанец заврши во станица откако да нападнал својата сопруга

Слободен печат

Млад возач тешко повреден во сообраќајна несреќа

Дете од Скопје повредено во сообраќајка

Загина моторџија во Тетовско

Крвнички убиена жена од Шуто Оризари

Горан Наумовски