8 C
Скопје

Во последните 24 часа во Косово  има 118 нови случаи на ковид-19 

Националниот институт за јавно здравје на Косово денес информираше дека во последните 24 часа починале три лица погодени од ковид-19, потврдени се нови 118 случаи, додека 50 лица биле излекувани.
Вкупниот број на излекувани до денес е вкупно 14.716 случаи, додека бројот на активни случаи е 1.637 информираше институтот.
Прочитајте и...  Пријателите, семејството и соработниците се простија од Енвер Малиќи

Поврзани вести

Заев: Мицкоски и душегрижниците прават шамата за да дојдат на власт и ништо друго

Слободен печат

ДПИ: Не се забележани неправилности и големо отстапување за време на „Black Friday”

Слободен печат

Мицевски: Поднесените амандмани се наша реакција на неуставноста и насилничкото носење на Деловникот од страна на СДСМ

Слободен печат

ВИДЕО: Геј оргии, проститутки и детска порнографија – Сите скандали на луѓето блиски до Орбан

Слободен печат

Истражна постапка и притвор за гостиварец за разбојничка кражба

Слободен печат

Грција со непроменет став за европската перспектива на Западен Балкан

Слободен печат

Остави Коментар