Во понеделник бесплатен паркинг во Центар

По повод претстојниот државен празник „Ден на Републиката“ ЈП Паркинзи на Општина Центар информира дека на 03.08.2020 година (понеделник) паркиралиштата со кои стопанисува ќе бидат бесплатни за сите граѓани на Р.С.М.

Редовната наплата за паркирање на паркиралиштата на ЈП ПОЦ ќе продолжи на 04.08.2020 година (вторник) со вообичаено работно време.

Прочитајте и...  Се санираат состојбите во рудниците во РЕК Битола

Прочитај повеќе

Филипче: Дел од стратегијата е двојно зголемување на бесплатните сезонски вакцини против грип

Слободен печат

Над 150 нови случаи на Ковид-19 во Грција

Слободен печат

Бејрут: Демонстрантите влегоа во зградата на МНР

Слободен печат

Почина професорот Агни Алиу од Универзитетот на Југоисточна Европа

Слободен печат

СДСМ: Новата Влада ќе се посвети на здрава животна средина и изградба на екодржава

Слободен печат

Потврдени 200 нови случаи со Ковид-19 во земјава, починаа 4 лица

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нови 195 позитивни случаи со Ковид-19 во Бугарија, починаа седум лица

Слободен печат

Филипче: Потешко се дише на респиратор, носи маска

Слободен печат

Ковачевски: Минималното поскапување на струјата ќе ги осигура инвестициите во обновливи извори

Слободен печат

Бројот на загинати во експлозијата во Бејрут се искачи на 158, над 6.000 лица се повредени

Слободен печат

Пендаровски во Охрид го посети армискиот нуркачки тим од Баталјонот на специјалните сили

Слободен печат

ГОЛЕМИ АНТИВЛАДИНИ ПРОТЕСТИ ВО БЕЈРЈУТ: Полицијата фрли солзавец врз демонстрантите (ВИДЕО)

Слободен печат