-3 C
Скопје

Во Поликлиника Ченто донесена почината жена

Околу 18.00 часот синоќа во СВР Скопје било пријавено дека во Поликлиника Ченто била донесена почината З.М.(74) од село Арачиново, информира МВР.

-Во разговор со нејзиниот син А.М.(32) од Скопје, тој појаснил дека, додека бил кај неговата мајка, нејзе ѝ се слошило и паднала, по што била пренесена во Поликлиника Ченто, каде од лекар била констатирана смрт без знаци на насилство- наведуваат во дневниот билтен на МВР.

За настанот бил известен Јавен обвинител.  Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Приведени две лица барани со потерница за затворска казна до 12 години

Поврзани вести

Приведени две лица барани со потерница за затворска казна до 12 години

Слободен печат

Скопјанка завршила во болница откако со автомобил удрила во четири паркирани возила

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Боговиње поради непочитување на ковид мерките

Слободен печат

Сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир во прекин: Судир на две патнички возила кај селото Длабочица

Слободен печат

Приведен ловџијата од Прилеп кој застрела колега од ловната група

Слободен печат

Работел по 18 часот: Кривична пријава против угостител во Гостивар

Слободен печат

Остави Коментар