Во полициска акција во Карбинци, запленета голема количина на дрога

Од МВР ја потврдуваат акцијата, а детали за истата најавија во текот на денов.

Вчера попладне е извршена голема полициска акција во атарот на штипско Карбинци, дознава „Слободен печат“. Во акцијата запленети се над 15.000 стебла канабис, а приведени се неколку лица.

Од МВР ја потврдуваат акцијата, а детали за истата најавија во текот на денов.

ОЈО: Истрага против двајца дилери на марихуана, кај едниот пронајдена муниција

Видео на денот