Во Паркот зад Влада разлетано ѓубре на сите страни (ФОТО)

Денеска паркот зад Влада, во близина на кафеаната „Жабар“ беше преполн со ѓубре. Ќеси, капачиња, отпадоци, сè што имало во кантата беше разлетано на сите страни. Ајде веќе еднаш надлежните нека преземат некаква иницијатива за да се решат ваквите проблеми со чистотата на градот.

Група граѓани

Прочитајте и...  Игротеките бараат финансиска помош од Владата и датум за повторно отворање

Прочитај повеќе

Во Кина нема локално пренесени случаи со коронавирус

Слободен печат

ЌЕ СЕ ЗГРОЗИТЕ: Мизерни услови за живот во болницата во Бардовци (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Во возовите како во фрижидер!

Слободен печат

Хорор во Институтот за белодробни заболувања и туберкулоза (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Во младите е иднината, а овие дечиња од Ѓорче Петров се доказ!

Слободен печат

ПИСМО: Ако нема акции, кредитната ќе се искористи за прочистувач на воздух кој чини цел бубрег за нашиот кумановски стандард

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Скршени седишта во автобус на ЈСП (ФОТО)

Слободен печат

Деца, сакате да се лулате? Ние ви нудиме и бањање (ФОТО)

Слободен печат

Зона на самракот во Карпош 1

Слободен печат

Булевар „АСНОМ“ покриен со ѓубре (ФОТО)

Слободен печат

ОХРИДСКА УСЛУГА: Што ќе ти е фискална? Не секирај се, памтам јас!

Слободен печат

Ова е таа македонска (не)култура (ВИДЕО)

Слободен печат