Во пакет наменет за затвореник пронајдена дрога

Во СВР Штип, вчера од Казнено-поправната установа Затвор Штип било пријавено дека во затворот била пронајдена прашкаста материја, информира МВР.

-Полициски службеници од СВР Штип извршиле увид на местото, при што во пакет наменет за осуденото лице Р.А.(34) од Куманово била пронајдена прашкастата материја, која е одземена и предадена за вештачење- велат од МВР.

По комплетирање на случајот МВР ќе поднесе соодветна пријава.

Прочитајте и...  Приведен скопјанец кој од семејна куќа украл пари и злато

Поврзани вести

Претреси и апсења во Кондово

Слободен печат

Приведен скопјанец кој од семејна куќа украл пари и злато

Слободен печат

Скопјанка почина откако во неа удри автомобил

Слободен печат

Тетовци фатени со кокаин

Слободен печат

Две лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Слободен печат

Во викендичка запленета марихуана и пиштол

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian