„Во осмиот месец ми дијагностицираа дијабетис, едвај издржав…“

Српската пејачка Миа Борисавлевиќ (35) важи за многу згодна жена, но таа во повеќе наврати изјавила дека не се грижи многу за изгледот.

Меѓутоа, во бременоста и бело дијагностициран дијабетис и некои навики морала да ги смени.

Како што таа кажува низ насмевка, за совршена линија најмногу е благодарна на гените, но и на спортот.

– Не се трудам премногу околу својата линија која секогаш скоро мора да биде иста. Имам само вообичаен начин на живот, кој очигледно одговара на моето тело без некакви големи напори и одрекувања, изгледот доаѓа сам по себе. Сите знаат дека се занимавам со спорт (аматерски), но и не сум некој голем гурман – открила пејачката.

Прочитајте и...  „Адел, како да им објаснам на моите ќерки дека повеќе не личиш на себе“: Емотивна порака од една мајка! (ФОТО)

Пејачката истакнува дека спортот и тренингот се составен дел од нејзиното секојдневие, како и дека секој ден се радува кога треба да ја „фати“ справата за вежбање.

– Тренингот е составен дел од мојот живот. Тој дел од денот го обожавам и тоа е голема среќа ако ги засакате физичките активности. Нормално е да се случи да пропуштам тренинг поради обврските и детето. Тогаш се чуствувам лошо и надокнадувам следната недела – признава таа.

 

View this post on Instagram

 

Ema videla balon i kaze “Aga, aga!” (eno ga😊) a ja vecito corava, zackiljila nebi li videla nesto…🙄

A post shared by Mia Borisavljevic (@miaborisavljevic) on

Меѓутоа, Миа сепак признава дека почнала многу посериозно да се грижи за здравјето кога за време на бременоста и кажале дека боледува од гестациски дијабетис.

Прочитајте и...  Оваа наша пејачка нема конкуренција: Таа е најзгодната „риба“ на естрадата за ова лето! (ФОТО)

– Тоа беше во осмиот месец од бременоста, не чуствувам ништо, само по ултразвукот се виде дека бебето напредува две недели побрзо од терминот, што и не е страшно, но сепак го отфрлив шеќерот и белото брашно. За лебот наоѓав решение, но за шеќерот беше ноќна мора. Едвај издржав до породувањето и за тоа тврдам дека зависноста од шеќер е многу опасна. Меѓутоа се контролирам кога се во прашање количините – раскажала Миа за српски медиум.

 

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат