-6 C
Скопје

„Во осмиот месец ми дијагностицираа дијабетис, едвај издржав…“

Српската пејачка Миа Борисавлевиќ (35) важи за многу згодна жена, но таа во повеќе наврати изјавила дека не се грижи многу за изгледот.

Меѓутоа, во бременоста и бело дијагностициран дијабетис и некои навики морала да ги смени.

Како што таа кажува низ насмевка, за совршена линија најмногу е благодарна на гените, но и на спортот.

– Не се трудам премногу околу својата линија која секогаш скоро мора да биде иста. Имам само вообичаен начин на живот, кој очигледно одговара на моето тело без некакви големи напори и одрекувања, изгледот доаѓа сам по себе. Сите знаат дека се занимавам со спорт (аматерски), но и не сум некој голем гурман – открила пејачката.

Пејачката истакнува дека спортот и тренингот се составен дел од нејзиното секојдневие, како и дека секој ден се радува кога треба да ја „фати“ справата за вежбање.

– Тренингот е составен дел од мојот живот. Тој дел од денот го обожавам и тоа е голема среќа ако ги засакате физичките активности. Нормално е да се случи да пропуштам тренинг поради обврските и детето. Тогаш се чуствувам лошо и надокнадувам следната недела – признава таа.

 

View this post on Instagram

 

Ema videla balon i kaze “Aga, aga!” (eno ga😊) a ja vecito corava, zackiljila nebi li videla nesto…🙄

A post shared by Mia Borisavljevic (@miaborisavljevic) on

Меѓутоа, Миа сепак признава дека почнала многу посериозно да се грижи за здравјето кога за време на бременоста и кажале дека боледува од гестациски дијабетис.

– Тоа беше во осмиот месец од бременоста, не чуствувам ништо, само по ултразвукот се виде дека бебето напредува две недели побрзо од терминот, што и не е страшно, но сепак го отфрлив шеќерот и белото брашно. За лебот наоѓав решение, но за шеќерот беше ноќна мора. Едвај издржав до породувањето и за тоа тврдам дека зависноста од шеќер е многу опасна. Меѓутоа се контролирам кога се во прашање количините – раскажала Миа за српски медиум.

 

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Остави Коментар