-0.3 C
Скопје

Во организација на ССНМ и МИМ: Онлајн работилница за предизвиците на новинарите за време на ковид-кризата

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) и Македонскиот институт за медиуми (МИМ) организираат онлајн работилница на тема „Психолошка поддршка на новинарите во кризни ситуации”

Дел од темите за кои ќе се разговара на работилницата се прашањата дали постои страв кај медиумските работници од можни последици додека известуваат од терен за ковид кризата, дали новинарите при известувањето во кризни ситуации успеваат да повлечат линија меѓу професионалното и личното и можат ли самите да се справат со промените кои пандемијата им ги внесе во професионалниот живот.

Работилницата е дводневна и ќе се одржи на онлајн платформата ЗУМ.

Прочитајте и...  Средба на министерот Спасовски со директорот на МАРРИ, Сашко Коцев

Поврзани вести

Фон дер Лајен: Западен Балкан ќе ги добие ветените вакцини најбрзо што може

Слободен печат

Лидерите на ЕУ заклучија: Границите остануваат отворени, но се воведуваат рестрикции за патувањата

Слободен печат

Зошто Твитер трајно го суспендираше профилот на Трамп: Хронологија на сите навреди во последните 6 години

Слободен печат

Швајцарија веќе нема да биде неутрална? Државата покрена кампања после која ништо нема да биде исто

Слооден печат

Фолскваген може да заработи казна од над 100 милиони евра за неисполнување на целта на ЕУ за емисија на гасови

Слободен печат

Бајден: Следниот месец во САД ќе има 500.000 починати од ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар