Во новиот број на „Слободен печат“ читајте: Блиску ли се власта и опозицијата до компромис за законот за ЈО - Слободен печат

Во новиот број на „Слободен печат“ читајте: Блиску ли се власта и опозицијата до компромис за законот за ЈО

Денешниот број на „Слободен печат“, како и секој ден, и денеска ви нуди разни содржини од домашната и светската сцена. Во него ќе прочитате:

– Продолжен партискиот притвор на законот за јавно обвинителсво

– Српската премиерка Бранбиќ во посета на Скопје

– Пациентот со западнонилска треска и натаму во тешка состојба

– Ловците тврдат дека не е можно да се застрелаат 4.000 диви свињи за 10 дена

– САД очекуваат договор за Косово до јули 2020 година

Во овој број ви нудиме интересни совети во делот на гастрономијата и здравјето:

– Златно млеко – за правилен раст и развој на децата

– Труење, инфаркт, алергија

– Како сами да си го спасите животот

Прочитајте и...  Директорот на болницата во Вухан почина од коронавирус

Од вестите од спортот, дознајте колку пари поарчил Мурињо за играчи. Секако, неизбежни и во овој број се страниците за релаксација исполнети со крстозбори и судоку.

На последната страница ви пренесуваме рецензија од колективот Гледај.мк за „Сказна за зимската градина на режисерот Мозговиј“, кој вечерва ќе има своја проекција во Куршумли Ан, на втората вечер од јубилејното издание на македонскиот фестивал за креативен документарен филм „МакеДокс“.

Прочитај повеќе

Ордановски: Доколку правосудството сака да испорача правда, тоа ќе го стори

Слободен печат

Напуштениот брод кој повеќе од една година низ Атлантикот пловеше без екипаж „уловен“ во Ирска

Слободен печат

Бектеши: ДУИ нема да формира коалиција со ниту еден субјект што ќе се обиде да го негира Преспанскиот договор

Слободен печат

Сандерс со убедливо водство кај демократите

Слободен печат

Путин го разреши својот советник Сурков, креаторот на „вертикална моќ“

Слободен печат

Трамп помилува седум лица, ја намали и затворската казна на Род Благоевиќ

Слободен печат

Остави Коментар

13 − 13 =

Прочитај повеќе

Зеќири: Сега предметите и истрагите се живи, конечно ќе може да се постапува

Слободен печат

На Кинезите им е забранет влез во Русија до 20 февруари

Слободен печат

Светската здравствена организација ја пофали Кина за мерките против коронавирусот

Слободен печат

Отфрлени заклучоците на Република Српска за границата со Федерацијата БиХ

Слободен печат

Калифорниското вино се продава по рекорднo ниски цени

Слободен печат

Трамп: Сè што е поврзано со оваа измамничка истрага на обвинителот Малер да се отфрли

Слободен печат