Во несреќен случај загина тракторист

Тешко повреден тракторист во струмичко Костурино/ Фото: МИА

Вчера во 13 часот во скопската полиција е пријавено дека во атар на скопското село Горно Коњари, на место викано „Долг рид“, И.С.(72) од селото, управувајќи трактор „имт“ се превртел и паднал, а за кусо време им подлегнал на повредите.

Лекар од итна медицинска помош констатирал смрт.

Извршен бил увид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.