Во Нант се среќни што Лазаров останува уште една година

Фото: EPA-EFE/Henning Bagger

Во моментите кога Нант го прославува големиот успех со пласманот на завршниот турнур во ракометната Лига на шампионите, претседателот на клубот објави уште една убава вест.
Селекторот и капитен на македонската репрезентација, Кире Лазаров и во следната сезона ќе биде дел од францускиот тим откако ги договори сите детали.

– Чест ми е да објавам дека Кире Лазаров ќе игра уште една година за Нант – изјави претседателот тна Нант, Гаел Пелетие.
Кире Лазаров од 2017 година е член на Нант, а имаше огромна улога во пбедите на неговиот тим над Киелце и Веспрем на патот до завршниот турнир кој ќе се игра во Келн.

 

Видео на денот