Во Лондон почна најголемата битка за старателство: Пребегнатата принцеза Хаја повторно на суд стигна сама

Со месеци со нетрпение се очекуваше судењето кое започна на Високиот суд во Лондон. Таму, заедно со адвокатката Фиона Шаклтон и двајца телохранители, стигна принцезата Хаја, која побегна од Дубаи, од нејзиниот сопруг Шеикот Мухамед Ал Мактум со нивните две деца, за чие старателство сега се бори.

Profimedia

Принцезата Хаја (45) побегнала од Дубаи од својот сопруг поради страв за својот живот и за животот на своите деца, а следната недела судијата треба да донесе одлука која ќе влијае на животите на принцезата и на нејзините две деца. Иако на судот требаше да се појави и шеикот, тој овојпат го избегна доаѓањето.

Судот на медиумите им забранил во текстовите да пишуваат за имињата и за возраста на децата, а не смеат да се знаат ни идентитетите на сведоците. Принцезата Хаја побарала од британскиот суд никакви поголеми одлуки за судбината на нејзините деца да не можат да се донесат без одобрување од семејниот суд.

Прочитајте и...  Џони Деп пред судијата го раскажа цел живот - од зависноста и забавувањето со Кејт Мос до ноќта кога умре Ривер Феникс
Profimedia

Прочитај повеќе

Скопјанецот Андреј ќе патува за Перу да ја претставува нашата земја на избор за убавина! (ФОТО)

Васко Спасоски

Маја Улк, физиотерапевтка и холистички тренер: Промената во себе носи промена на нашата релност

Јасмина Кантарџиева Димков

Исчезна глумицата Наја Ривера: 4-годишниот син бил сам на бродот, се претпоставува дека се удавила

Слободен печат

Време е за добра забава: „Нокаут“ со настап во Скопје!

Васко Спасоски

Џони Деп пред судијата го раскажа цел живот – од зависноста и забавувањето со Кејт Мос до ноќта кога умре Ривер Феникс

Слободен печат

Доста време посветив, не беше едноставно: Пејачката Гиговска положи возачки испит! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Почина учителката обвинета за силување ученик за кого подоцна се омажи (ВИДЕО)

Слободен печат

„Либеро Бенд“ снимија нова песна, во спотот еден куп згодни девојки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Хороскоп за 9 јули: Замислете си каде сакате да се видите себеси во иднина

Слободен печат

Виц на денот – Вишок килограми

Слободен печат

Жизел Бундхен ја покажа најслатката и најверна партнерка за јога! (ФОТО)

Слободен Печат

Познатата турска актерка која ја гледавме во улогата на Шехерезад покажа како изгледа нејзиното тело само 4 месеци после породувањето! (ФОТО)

Слободен Печат