Во Лондон од коронавирус почина 13-годишно дете

Во Лондон почина 13-годишно момче, кое било позитивно на коронавирус, соопшти болницата Кингс колеџ.

Дејли мејл наведува дека Исмаил Мохамед Абдулвахаб од Лондон починал во понеделникот во таа болница и засега не е познато дали имал други здравствени проблеми.

„За жал, 13-годишното дете, кое било позитивно на КОВИД-19, почина, и нашите мисли се со неговото семејство во овој момент, на кое му упатуваме сочуство“, се наведува во соопштението од болницата.

Прочитајте и...  Три смртни случаи, 25 новозаболени лица од кои најмногу во Скопје

Прочитај повеќе

Одложено лансирањето на ракетата, нов обид во сабота

Слободен печат

Тивок бунт во Франција: Угостителите на празни маси и со положени униформи ги сервираа своите барања

Слободен печат

Ваучер од 6 илјади денари за летување во Македонија може да добијат повеќе членови на исто семејство

Слободен печат

САД надмина 100 илјади жртви од коронавирусот

Слободен печат

Филипче: Имаме помала стапка на смртност од Грција и од Словенија

Слободен печат

Еден од платените убијци кои пукаа во црногорскиот мафијаш во Киев имал македонски пасош (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лошото време може да го одложи стартот на ракетата на „СпејсИкс” со американски астронаути

Слободен печат

Вашингтон формално заклучи дека Хонгконг не ја задржал автономијата

Слободен печат

Заев апелира мерките да се почитуваат без исклучок

Слободен печат

ВО ЖИВО: Следете го историското полетување, НАСА и Спејсикс испраќаат астронаути во вселената

Слободен печат

Борел: Единствено дијалогот на ЕУ гарантира европска иднина на Србија и на Косово

Слободен печат

Терминот во којшто може сигурно да се очекува отворање на градинките е 15 јуни

Слободен печат