7 C
Скопје

Во куќа во Битола: Пронајдена почината 87-годишна грчка државјанка

Во куќа во Битола вчера била пронајдена почината К.Г. (87) од Република Грција, со привремен престој во Македонија.

Како што соопшти МВР, случајот во СВР Битола бил пријавен на 12 јануари во 19:40 часот.

Од лекар на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Прочитајте и...  Бајден ја укина забраната трансродови лица да служат војска

Поврзани вести

Втор ден немири во Холандија по воведувањето на „полициски час“: Инциденти во Ротердам и во близина на Мастрихт

Слободен печат

Филипче за набавка на ковид вакцини: Преговараме со кинески „Синовак“ и „Синофарм“, чекаме дози и од Ковакс механизмот и од „Фајзер“

Слободен печат

Шкотска ќе одржи нов референдум во мај

Срѓан Ивановиќ

Бајден повторно ги воведе ограничувањата за патување

Слободен печат

Гувернерот на англиската Банка: Криптовалутите веројатно нема да потраат

Слободен печат

Поранешниот претседател на САД може да здивне: Врховниот суд отфрли две тужби против Трамп

Слободен печат

Остави Коментар