Во Косово се приведени 19 сириски државјани

По полициска потера на автопатот „Ибрахим Ругова“ косовската полиција привела 19 сиријски државјани за илегален влез во земјата.

Тие биле во комбе кое го управувало лице кое за сега не е познато на полицијата. Возачот кој возел со голема брзина излетал од патот при што влетал во приватен двор во призренското село Влашње. Тој побегнал во непознат правец.

Според извештајот на косовската полиција, настанот се случил во средата околу 07:55 часот во селото Влашње, Призрен. Во извештајот понатаму се наведува дека возилото е запленето, додека соодветната миграциска единица ќе го преземе случајот со мигрантите.

Прочитајте и...  Главоболка и замор: Непосакуваните ефекти на американските вакцини против коронавирусот

Поврзани вести

Трамп: Испораката на вакцините против коронавирусот почнува следната недела

Слободен печат

Мицкоски најави: ВМРО-ДПМНЕ ќе достави предлог за доверба на Владата во Собранието

Слободен печат

Меркел: Граѓаните да бидат трпеливи, се гледа светлината на крајот на тунелот

Слободен печат

Експерт на СЗО: Животот на кој што бевме навикнати пред пандемијата е реален повторно

Слободен печат

ВИДЕО | Путин: Избегната е еколошка катастрофа, но се уште е рано за опуштање

Слободен печат

Племињата креваат глас: Вратете ни ја земјата!

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian