Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Ако дознаете кога е родена личноста која ви се допаѓа, верувале или не, можете за неа да откриете многу. А, можете да дознаете и вие самите каква личност сте. Проверете во колку часот сте родени, пронајдете се на листата и откријте кои ви се најбараните карактеристики. 

Родени меѓу 06 и 08 часот: Личности кои сакаат сопствен мир и простор само за себе. Позитивни сте, луѓето ве сакаат и ве сметаат за природен исцелител.

Родени меѓу 08 и 10 часот:  Оние кои се родени близу 10 часот се навистина среќници и се им оди од рака, што и да фатат ќе претворат во злато. Оние кои се родени поблизу до 08 часот се забавни и друштвени.

Родени меѓу 10 и 12 часот: Многу успешни, работливи и лесно ги остваруваат желбите и плановите. Кариерата им е загарантирана, а голема веројатност има да водите сопствен бизнис.

Родени меѓу 12 и 14 часот: Станува збор за родени учители. Луѓе кои имаат одлични комуникациски вештини, совршено се снаоѓаат во секторите на продажба, ПР и маркетинг.

Прочитајте и...  Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Родени меѓу 14 и 16 часот: Лица со многу среќна рака која можат да ја искористат и на игрите на среќа. Со леснотија ја извршуваат професијата која ја работат.

Родени меѓу 16 и 18 часот: Личности кои на прво место го ставаат семејството. Лесно се врзуваат за луѓе, оставаат впечаток на доверливи лица, поради што од многумина се сакани за пријатели.

Родени меѓу 18 и 20 часот: Многу вредни, но малку неспретни. работата ќе ја извршат до крај, но при тоа нешто ќе згрешат. Интелигентни се, но им недостига самодоверба.

Родени меѓу 20 и 22 часот: Исклучително позитивни личности, сакаат деца, животни и тежат кон семејна сигурност.

Родени меѓу 22 и 00 часот: Овие личности навистина го сакаат животот и дружењето и го живеат со полна пареа!

Прочитајте и...  Секој ден создаваме биоотпад: Време е да започнеме со компостирање!

Родени меѓу 00 и 04 часот: Личности кои живеат за своето знаење да го предадат на другите и токму тоа ги прави среќни. Родени продавачи.

Родени меѓу 04 и 06 часот: Тоа се личности на кои физичкиот изглед им е многу важен, на прво место. Педантни, убави, но малку површни.

 

Прочитај повеќе

Ирина Шајк не можеше да си ја закопча сукњата, па ѕирна задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да препознаете дека на вашето тело му недостига магнезиум? Минералот кој е важен за виталните функции!

Слободен Печат

Погледнете зошто путерот од кикирики може да ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

Слободен Печат

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кајли Џенер ужива во есента: Најмладата милијардерка го дочека новото годишно време во бикини кое едвај ѝ ги задржа градите! (ФОТО)

Слободен Печат

Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат

Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Слободен Печат

На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон

Слободен печат

Погледнете кое хоби најмногу ќе ве опушти: Одлично е за справување со стресот!

Слободен Печат