Во кој месец сте родени такви сте во љубовта: Најдете го својот и уверете се! - Слободен печат

Во кој месец сте родени такви сте во љубовта: Најдете го својот и уверете се!

Многумина на врските гледаат низ призмата на хороскопот, а никако не е на одмет истото да го направат од призмата на месецот во кој сме родени.

Се прашувате како? Погледнете како стојат работите…

Јануари – Причината зошто луѓето сакаат да бидат сон нив е за тоа што се многу лојални и романтични. Многу се амбициозни, па поради тоа нивниот партнер може да се почуствува запоставено. Мораат да пронајдат начин да балансираат помеѓу професионалниот и приватниот живот, за да не трпи последици едната страна.

Фебруари – Најдобрата работа во врска со овие луѓе е тоа што имаат фасцинантна природа. Тие се со слободен дух и со широки погледи на светот. Тешко им е да сакат, бидејќи тешко покажуваат чуства и никогаш не знаете на што сте со нив, а тоа може да ве фрустрира.

Март – Дефинитивно еден од најфините и најчуствителни луѓе. Чуствителни се, внимателни и многу е пријатно да сте во нивна близина. Единствено што ги прави неадекватни за врска е тоа што се пречуствителни и не умеат да идат напред, туку честопати се враќаат во минатото.

Април – Оние кои се родени во април се многу непредвидливи, имаат возбудлива енергија и се многу забавни. Може да ви биде предизвик за да бидете со нив. Од друга страна можат да бидат и многу агресивни, обидувајќи се да ги контролираат  вашите емоции и однесувања. Комуникацијата со нив е многу предизвикувачка и полна со возбуди.

пар љубов

Maj – Овие луѓе се слични на тие родени во јануари, многу се амбициозни и фокусирани на работите, но за разлика од тие кои се родени во јануари, не го ставаат професионалниот живот пред партнерот. Мана им е тоа што умеат да бидат многу фрустрирани и не знаат да го канализираат својот бес, па мораат да работаат на тоа.

Јуни – Овие луѓе е многу лесно да ги сакате. Многу се духовити и сочуствителни. Со нив нема никогаш да ви биде досадно. Лошата работа е тоа што ја игнорираат својата болка кога се повредени.

Јули – Имаат магнетна личност, знаат да привлекуваат луѓе, се грижат за туѓите чуства. Не е лесно да ве сака човек, бидејќи понекогаш не ги пуштате луѓето да си одат од вас, иако вас не е гајле веќе за нив или не сте сигурни што чуствувате кон нив.

Август – Нивната најдобра работа е што имаат отворено срце, тие се љубезни и се великодушни. Кога доаѓа до проблем, овие луѓе ја покажуваат темната страна. Тие се љубоморни и се склони на бегање. Со својата несигурност ги бркаат луѓето од себе. Бегаат од проблемите и вашиот партнер никогаш не знае како ќе реагирате, па така се чуствуваат како да газат на јајца кога ќе се случи проблем и тоа многу исцрпува.

Септември – Луѓето родени во септември имаат исклучителни квалитети, полни се со доверба, вредни се, интелегентни се, радознали, но и критички настроени. Во еден момент се љубезни, а во другиот на сите им наоѓаат мани. Имаат склоност да ги потиснуваат своите емоции, а наизглед се ладни и резервирани, а во себе ги кријат вистинските емоции.

Октомври – Прилично е лесно да ги сакате. Многу се љубезни и питоми. Внимателни се и ја чуствуваат потребата од другите. Треба да внимаваат само на љубомората и што е можно помалку да мислат на другите луѓе.

Ноември – Луѓето родени во ноември имаат вродени бариери и кочници и кога ќе успеат да ги прескокнат тогаш врската со нив, полна со искреност и љубов. Надминувајќи ги тие препреки и граници бара многу работа, па ако се способни да ги надминат, врската со нив е преубава. Склони се на мистерија и повлекување во себе.

Декември – Лојални луѓе, великодушни и топли. Сакаат да ги забавуваат луѓето, а мана им е тоа што знаат да бидат нетрпеливи и премногу имплусивни.

Прочитај повеќе

Глобална здравствена закана: Сѐ што треба да знаете за корона вирусот кој може да доведе до пандемија

Слободен печат

Научно е докажано дека со овој тип на мажи, жените почесто доживуваат оргазам!

Слободен печат

Шест причини поради кои вашето момче нема да се ожени со вас!

Слободен печат

Зарем сте виделе нешто поубаво од ова? Емили Ратајковски се разголи, а друштво ѝ прави егзотичната пријателка Џамеа (ФОТО/ВИДЕО)

Слободен печат

Само Јелена Карлеуша има храброст да се облече вака! (ФОТО)

Слободен печат

Даниел Крег едвај ја прифатил улогата за Џејмс Бонд!

Слободен печат

Остави Коментар

1 × 4 =

Прочитај повеќе

Природа или естетска хирургија? Руската Анџелина Џоли го маѓепса светот! (ФОТО)

Слободен печат

Најжешката Македонка во сауна, по бикини и целата „свети“ (ФОТО)

Слободен печат

„Не сакам врска“: Сиа открила на кој музичар му понудила секс без обврски! (ФОТО)

Слободен печат

Колин Фарел се спрема за улогата на Пингвинот во Бетмен! (ФОТО)

Слободен печат

Тамара Тодевска водителка на MAC: „Очекуваме спектакл, ја славиме музиката и различноста“

Слободен печат

Хит во најава: Александар Тарабунов – Тара ја претстави својата нова „SEÑORITA“

Слободен печат