Во Кина 49 новозаразени со коронавирусот

Кина пријави 49 нови случаи на коронавирус, додека претходниот ден имаше 45, соопшти денеска Националната здравствена комисија.

Од новите заразени, 30 се во западната провинција Ксинџијанг, три во североисточната провинција Лиаонинг, а останатите 16 се увезени случаи.

Кина исто така пријави 20 нови асимптоматски случаи, споредено со 23 претходниот ден.

Прочитајте и...  Демонстрации во Бејрут по големата експлозија: Полицијата со солзавец и водени топови ја растеруваше толпата (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Стравична снимка од црква во Бејрут: Среде свадбената церемонија се затресе, луѓето бегаа во паника (ВИДЕО)

Слободен печат

Челичната Лаура Ковеси: Заведе ред во Романија и покрај заканите и притисоците, а сега има моќ да ги гони европските лидери

Слободен печат

Николовски и Груби ги договорија принципите за Влада со полн мандат

Слободен печат

Чудо во Бејрут: Работник од пристаништето спасен 30 часа по експлозијата (ФОТО)

Слободен печат

САД воведоа санкции против Кери Лам и функционери во Хонгконг

Слободен печат

Се чисти системот за водоснабдување во Македонска Каменица

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Уште еден Канаѓанец осуден на смрт во Кина

Слободен печат

Најмлада жртва од коронавирусот во Џорџија: Седумгодишно момче почина, немал други болести

Слободен печат

Илинден прогласен за Ден на македонско-американското наследство во Вашингтон

Слободен печат

Лидерот на Хезболах негира вмешаност во експлозијата во Бејрут (ВИДЕО)

Слободен печат

Интерпол му помага на Либан во истрагата за експлозијата, испраќа експерти

Слободен печат

Отстранети сите дефекти, надеж за тетовци дека ќе се нормализира водоснабдувањето

Слободен печат