Во Кичево нема новозаразени, двајца оздравени и едно лице ја загуби битката со коронавирусот

Вкупниот број заразени со Ковид-19 во оваа општина остана на 122, од кои 92 се активни,  24 се излекувани и шест лица се починати.

Денеска во Кичево нема нови лица заразени со Ковид-19. Според податоците од Министерството за здравство има две лица кои ја добиле битката и едно лице кое  ја загуби битката со коронaвирусот.

Вкупниот број заразени со Ковид-19 во оваа општина остана на 122, од кои 92 се активни,  24 се излекувани и шест лица се починати.

-Денеска кај нас не се забележани новозаболени лица , двајца за среќа успеале да ја добијат битката со вирусот и едно лице за жал на возраст од 52 години ја загуби битката со вирусот , рече Д-р Џабир Бајрами, член на Општинскиот Кризен штаб во Кичево .

Тоој упати уште еднаш апел до сите граѓаните да ги почитуваат препораките дадени од надлежните здравствени институции.

Прочитајте и...  Над 3.500 нови случаи во Бугарија, 162 пациенти починаа, 29 отсто од тестираните се позитивни

Поврзани вести

Хрватски пратеник сподели фотографија од жени наредени пред Зара, била лажна, но не толку далеку од вистината

Слободен печат

ВИДЕО: Трамп одржа уште една новинарска лекција: Никогаш не зборувајте на претседателот на таков начин

И.И.

Вандализам во Охрид: Оштетен споменикот на жртвите од несреќата на бродот „Илинден”, МНР со осуда на инцидентот

Слободен печат

Тројца странски државјани уапсени на Косово во врска со убиство во Босна и Херцеговина

Илинка Иљоска

Заев под „вкрстен“ оган

Слободен печат

ФОТО: Албанец стана хит во регионот – го „облече“ своето ауди во свечено руво

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian