28.8 C
Скопје

Во Кичево нема новозаразени, двајца оздравени и едно лице ја загуби битката со коронавирусот

Вкупниот број заразени со Ковид-19 во оваа општина остана на 122, од кои 92 се активни,  24 се излекувани и шест лица се починати.

Денеска во Кичево нема нови лица заразени со Ковид-19. Според податоците од Министерството за здравство има две лица кои ја добиле битката и едно лице кое  ја загуби битката со коронaвирусот.

Вкупниот број заразени со Ковид-19 во оваа општина остана на 122, од кои 92 се активни,  24 се излекувани и шест лица се починати.

-Денеска кај нас не се забележани новозаболени лица , двајца за среќа успеале да ја добијат битката со вирусот и едно лице за жал на возраст од 52 години ја загуби битката со вирусот , рече Д-р Џабир Бајрами, член на Општинскиот Кризен штаб во Кичево .

Тоој упати уште еднаш апел до сите граѓаните да ги почитуваат препораките дадени од надлежните здравствени институции.

Поврзани вести

Авион на „Рајанер” полета од Тулуз без сите патници

Слободен печат

Нова валута излегува на пазарот

Слободен печат

Москва: Околу 150 цркви добиле закани со бомба

Слободен печат

Пронајдено е телото на Американка која исчезната во Русија

Слободен печат

Гинцбург: Спутник В штити од сите мутации на Ковид-19

Слободен печат

ВИДЕО | Во сообраќајка во Загреб загинаа две лица

Слободен печат

Остави Коментар