Во каква убавица израсна ќерката на Кетрин Зита Џонс: Карис може да биде поголема убавица и од мајка ѝ! (ФОТО)

Кетрин Зита Џонс ретко објавува фотографии од своите деца на социјалните мрежи, а сега објави како изгледа нејзината ќерка Карис Даглас…

Славниот холивудски пар Кетрин Зита Џонс (50) и Мајкл Даглас (75) имаат две деца, ќерката Карис (17) и синот Дилан (19), а сега гордата мајка објави фотографија на социјалните мрежи и покажа како изгледа нејзината сакана ќерка, која порасна во вистинска убавица.

Карис Даглас повеќе не е мало девојче, а нејзината мајка Кетрин Зита Џонс објави фотографија од својата прекрасна ќерка до која напиша:

– Мојата девојка во дворот, напиша актерката во описот на фотографијата на која нејзината ќерка позира во бел летен фустан.

Фановите на славната актерка пишуваа дека 17-годишната девојка многу наликува на својата мајка и дека од неа ја наследила убавината.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за ден 25.10.2020: Скорпијата ќе добие одлична работна понуда, а Бикот ќе се опушти покрај пријателите

Да се потсетиме, Кетрин и Мајкл се венчаа во 2000 година, а на краjот од оваа година славниот пар ќе прослави 20 годишнина од бракот, а актерката по тој повод неодамна коментираше:

– Зборуваа дека нема да траеме. Имам големи примери во своето и во семејството на Мајкл кога станува збор за браковите и многу го ценам тоа бидејќи низ годините гледав како нивната љубов цвета и како тие се почитуваат меѓусебно. Па така, навистина се 20, заклучи актерката.

Фото: Профимедиа
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Поврзани вести

Ова е вистинското име на српскиот „крал на белградското подземје“: Кристијан Голубовиќ продолжува да ги забавува гледачите!

Слободен Печат

Невообичаен симптом на коронавирусот кој лекарите се уште не можат да го објаснат!

Слободен Печат

Жените се повеќе подложни на негативни ефекти од пандемијата

Слободен печат

Кога Наоми Кемпбел ќе ви каже што треба да правите – тука нема простор за грешка: Манекенката ја откри својата бјути рутина!

Слободен печат

Пушачи, јадете јаболка и заштитете ги белите дробови

Слободен печат

Внимавајте додека земате лекови, заборавете на чоколадата

Слободен печат

Остави Коментар