Во Иран уапсени неколку агенти на ЦИА

Високиот ирански официјален претставник за безбедност Али Шамхани денеска објави дека неколку агенти на Централната разузнавачка агенција на САД (ЦИА) биле уапсени во таа земја, откако Техеран разменил безбедносни информации со своите сојузници.

Шамхани го изјави тоа на иранската државна телевизија ИРИБ.

Тој нагласи дека уапсените припаѓаат на неодамна откриена и разбиена „голема американска шпионска кибер-мрежа”.

Прочитајте и...  Амди Бајрам ќе биде погребан во Алеата на Великаните

Поврзани вести

КБЦ Сплит бара 300 медицински сестри, на конкурс се јавиле само 14

Илинка Иљоска

Почина претседателот на Самсунг, Ли Кун-хи

Слободен печат

Исповед на ловец на педофили: Го покриваме цел Балкан, еден детски живот да спасиме, задоволни сме!

Слободен печат

ВИДЕО: Осумдесет милиони денари од Владата за обесштетување на граѓаните погодени од невремето лани во Долна Преспа

Илинка Иљоска

Тешко повреден малолетник од Скопје откако автомобил удрил во него

Илинка Иљоска

ВИДЕО: Млад Британец ги шокира Хрватите. Провали во сопственост на термоцентрала и висеше од највисоката зграда во Хрватска 

Илинка Иљоска

Остави Коментар