Во Индија околу шест милиони инфицирани од коронавирус

Со новите 88.600 новоинфицирани во последните 24 часа бројот на заразени со коронавирус во Индија нарасна на речиси шест милиони, јавија индиските медиуми.

Според податоците на индиското Министерство за здравство, од почетокот на епидемијата на коронавирусот во оваа земја се заразени 5.992.553 лица, а досега оздравеле 4.941.628 лица, пренесе агенцијата АНИ.

Во последните 24 часа во земјата од Ковид-19 умреле 1.124 лица, а во текот на целата пандемија вкупно се умрени 94.503. 

Прочитајте и...  Шведска ги укинува рестриктивните мерки за повозрасните луѓе, немало докази за втор бран на новиот коронавирус

Поврзани вести

ВИДЕО: На згради во француските градови се прожектираа карикатури на Мухамед од „Шарли Ебдо“

Слободен печат

Дваесет и еден вработен во болница во Загреб позитивни на ковид-19

Слободен печат

Заев: Угостителските објекти ќе работат до 23 часот, освен оние што вршат достава на храна

Слободен печат

Франција пред италијанско сценарио: Заразени над 40.000 луѓе со ковид-19 за 24 часа

Слободен печат

Не вели „њет“: Путин не исклучува руско-кинески воен сојуз во иднина

Слободен печат

Зеќири: Пратениците се боксерска вреќа, сите се истураат врз нас, мислат ние сме ги барале тие лаптопи

Слободен печат

Остави Коментар