Во Хрватска и во Словенија нема ни еден новозаразен и нема смртни случаи

Во Хрватска и во Словенија во последните 24 часа нема регистрирани нови заболени од Ковид-19, а нема ни починати, соопштија надлежните од овие две балкански земји.

Во Хрватска до сега заразени се 2.243 од 60.864 тестирани, на респиратор се 6 пациенти, а починати се 99. Активни се уште 121 случаи.

Во СЛовенија пак веќе втор ден нема новозаразени и жртви.

Вчера се пуштени дома двајца пациенти, додека на лекување се уште 19 пациенти, од кои четворица на интензивна нега, пренесе СТА:

Вчера во Словенија биле направени 677 тестови, а вкупно од почетокот на пандемијата 74.419. До сега потврдени се 1.468, а од болница до сега се пуштени 280 пациенти.

Прочитајте и...  Бајден со остри критики до Трамп: Неговото лажно мажествено однесување чинеше човечки животи (ФОТО)

Прочитај повеќе

Грција во првиот бран туристи ги очекува Германците, Кипарците и Израелците

Слободен печат

Поради дефект тетовчани неколку часа оставени без вода

Слободен печат

Мерките укинати, вирусот остана

Слободен печат

УНВТО: Пад на туризмот во светот за 70 отсто

Слободен печат

Останува задолжителното носење заштитна опрема, миење на раце и одржување на потребната дистанца

Слободен печат

Антикорупциска бара вонреден инспекциски надзор за евентуелен судир на интереси за изборот на ректор на УК0ИМ

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Чулев: МВР ќе обелодени истраги против носители на јавни функции кои го злоупотребиле системот

Слободен печат

Во Шпанија оддадена почест за жртвите на коронавирусот

Слободен печат

Акциите на Рено пораснаа за речиси 15 отсто, по владината поддршка и новиот план

МИА Агенција

Франција ги повикува членките на ЕУ да го поддржат „историскиот” план за закрепнување на ЕУ

МИА Агенција

Меркел: И натаму сме на почетокот на пандемијата

Слободен печат

Управните служби на МВР со ново работно време во пресрет на годишните одмори

Слободен печат