Во Грција 103 починати и 1.498 нови случаи на Ковид-19

Во изминатите 24 часа во Грција починаа 103 лица од Ковид-19, а намален е бројот на нови случаи во споредба со изминатите денови, односно регистрирани се 1.498 новозаразени, јави дописничката на МИА од Атина.

Од новите случаи 305 се во Солун, 218 во областа Атика, поширокиот регион на Атина.

Во грчките болници, приклучени на апарати се 540 пациенти, односно 18 повеќе од вчера.

Од почетокот на епидемијата, во Грција се регистрирани вкупно 91.619 лица заразени со коронавирусот, а починаа 1.630 лица. 

Извор.МИА

Прочитајте и...  Стопанска комора: Потрошени се речиси една милијарда евра за земјоделството, но резултатите се поразителни

Поврзани вести

🔴 СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Денешниот Утрински брифинг од 7.30 до 10.30 е во тек!

СП.

Сончево и ветровито, утринските температури ниски

Слободен печат

Оштетените штедачи: Еднаш оштетени од грабежот во банката и повторно оштетени преку стечајната постапка!

Слободен печат

На денешен ден – 24 ноември

Слободен печат

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат

Денеска се празнува големиот чудотворец – се појавува како војник на коњ: им помага на верните или ги казнува неверните

Слободен печат

Остави Коментар