22 C
Скопје

Во градинката „Пролет“ во Влае 24 деца во изолација, позитивни се четири негувателки и еден воспитувач

Вкупно 24 деца од три групи во клонот Сончогледи кој е под градинката „Пролет“ во Влае се во изолација, велат од Општина Карпош за „Слободен печат“, откако претходно се појавија информации за тоа дека во оваа градинка има поголем број на деца во изолација поради ковид-19.

Во врска со бројот на заболени, од Oпштината ни потврдија дека засега нема позитивно дете, но заразени се неколку негувателки како и еден воспитувач.

– Според моменталните информации, заразени се четири негувателки и еден воспитувач, но нема ниту едно дете позитивно на вирусот – додаваат од Општина Карпош.

Поврзани вести

ВО ЖИВО: Групата против дигиталните учебници на средба во МОН

Слободен печат

Заев: Правевме сѐ за час поскоро да ги обезбедиме вакцините

Слободен печат

ДКСК отвора предмети за „скалите на Шилегов” и претседателката на Судскиот совет и ја проширува истрагата за Рашковски

Слободен печат

Повлечени зборовите циганштија, курва, педер и други од дигиталниот толковен речник

Соња Христовска Угриновска

ВИДЕО | Попризова: Младите се најголемите жртви на родово насилство

ДКСК од Народна банка добила документ за кинеските вакцини

Слободен печат

Остави Коментар