Во Франција уште 30 лица починаа од ковид-19, нови 130 жаришта на епидемијата

Со последните 30 смртни случаи во последните 24 часа, црниот биланс на епидемијата на Ковид-19 во Франција, достигна 29 843, јави дописникот на МИА.

На болничко лекување се наоѓаат 8536 лица заразени со Ковид-19, односно 156 помалку од претходниот ден. Бројот на пациентите на интензивна нега се намали за 17 за 24 часа, на 602.

Во моментов здравствените власти евидентираа 130 кластери на зараза ширум земјата.

Прочитајте и...  Трамп го укина посебниот статус на Хонгконг

Прочитај повеќе

Резервациите на Аирбнб во јули го достигнаа предпандемиското ниво

Слободен печат

Четири години од обидот за државен удар во Турција

Слободен печат

До 13 часот во Куманово гласале 22,16 отсто, во Липково 17,01 отсто и во Старо Нагоричане 20,75 отсто од избирачите

Слободен печат

Во тетовскиот регион, Општина Тетово со најголема излезност до 13 часот

Слободен печат

Демонстранти во Баку бараа војна со Ерменија, полицијата ги растера

Слободен печат

Излезноста во општина Гевгелија зголемена на 35 отсто

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Новиот договор за еколошки возила ја крена цената на акциите на Хјундаи

Слободен печат

Германците никогаш не возеле постари возила: Возниот парк со просек од 10 години

Слободен печат

Панчевски во притвор во Шутка, доброволно се пријавил

Слободен печат

До 11 часот во Куманово гласале 14,12 отсто, во Липково 10,45 отсто и во Старо Нагоричане 12,72 отсто од избирачите

Слободен печат

Србија: Задолжително носење заштитни маски на отворено

Слободен печат

Шабани: Излезноста на граѓаните до 13 часот изнесува 23, 81 осто (ВИДЕО)

Слободен печат