Во ЕУ инфо центарот ќе се одржи работилница за подобрување на квалитетот на воздухот - Слободен печат

Во ЕУ инфо центарот ќе се одржи работилница за подобрување на квалитетот на воздухот

Во ЕУ Инфо Центарот ќе се одржи работиница на тема „Подобрување на квалитетот на воздухот со помош на стандарди”, во организација Институтот за стандардизација на Република Северна Македонија (ИСРСМ) и во соработка со Европската организација за стандардизација (CEN).

Работилницата, на која ќе учествува државниот сектретар на Министерството за животна средина и просторно планирање Ана Петровска, се одржува во склоп на проектот „Вклучување на повеќе тела за стандардизација и национални организации за животна средина во стандардизација од аспект на животна средина”.

Овој проект, информираат организаторите, е финансиран од Европската Комисија и EFTA преку FPA договор помеѓу Европската Комисија и Европската организација за стандардизација (CEN).

Прочитајте и...  Вучиќ го цитираше Шојгу: Водете сметка да не останете без Вучиќ затоа што таков нема да имате

Прочитај повеќе

Ордановски: Доколку правосудството сака да испорача правда, тоа ќе го стори

Слободен печат

Напуштениот брод кој повеќе од една година низ Атлантикот пловеше без екипаж „уловен“ во Ирска

Слободен печат

Бектеши: ДУИ нема да формира коалиција со ниту еден субјект што ќе се обиде да го негира Преспанскиот договор

Слободен печат

Сандерс со убедливо водство кај демократите

Слободен печат

Путин го разреши својот советник Сурков, креаторот на „вертикална моќ“

Слободен печат

Трамп помилува седум лица, ја намали и затворската казна на Род Благоевиќ

Слободен печат

Остави Коментар

оне × пет =

Прочитај повеќе

Зеќири: Сега предметите и истрагите се живи, конечно ќе може да се постапува

Слободен печат

На Кинезите им е забранет влез во Русија до 20 февруари

Слободен печат

Светската здравствена организација ја пофали Кина за мерките против коронавирусот

Слободен печат

Отфрлени заклучоците на Република Српска за границата со Федерацијата БиХ

Слободен печат

Калифорниското вино се продава по рекорднo ниски цени

Слободен печат

Трамп: Сè што е поврзано со оваа измамничка истрага на обвинителот Малер да се отфрли

Слободен печат