Во директен судар повредени двајца возачи

На регионалниот пат Прилеп – Крушево вчера вечер околу 21.30 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „опел мерива“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Б.(32) од Прилеп и патничко возило „алфа“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од И.Х.(29) од прилепското село Мало Коњари.

Во незгодата повредени се двајцата возачи ко биле пренесени во болницата во Прилеп.

Прочитајте и...  По 3,5 години затвор за Аљими и Гури

Прочитај повеќе

Парична казна за кумановец заради непочитување на самоизолација

Слободен печат

Парични казни за 9 лица од Гостивар – се возеле за време на полициски час

Слободен печат

Стружанец крадец во време на полициски час

Двајца мажи се шетале низ Куманово додека важел полицискиот час

По 3,5 години затвор за Аљими и Гури

Пресуда за предметот „Транспортер“

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Денеска пресуда за „Титаник 3″

Нема лабаво: Кривични пријави за тие што не седат дома

Марина Дамческа

Мајка и нејзините две ќерки приведени за поседување кокаин

Слободен печат

Четири лица обвинети за непостапување според здравствени прописи во Велес

МИА Агенција

Во Кичево шест лица не го почитувале полицискиот час, тие се приведени

Уапсена скопјанка која не го почитувала полицискиот час