15 C
Скопје

Во Дебар запленети 20 кг. марихуана

Напуштениот објект каде што била скриена дрогата се наоѓа на регионалниот патен правец Дебар – Струга.

Припадници на Одделението за внатрешни работи од Дебар вчера во напуштен објект откриле и заплениле четири вреќи со марихуана.

– Вчера полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР Дебар, на излезот од Дебар, во стар напуштен објект во близина на Градскиот стадион, пронашле четири вреќи со марихуана, во вкупна количина од околу 20 килограми – изјави денеска Стефан Димоски од Секторот за внатрешни работи Охрид.

Тој додава дека по насоки на Јавен обвинител дрогата е предадена на вештачење, а се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Напуштениот објект каде што била скриена дрогата се наоѓа на регионалниот патен правец Дебар – Струга.

Неофицијално се дознава дека дрогата била прошверцувана од соседна Албанија. 

Поврзани вести

Уапсени двајца чаирчани кои со пиштоли се заканувале на жител на Топанско Поле

Маја Терзиова

Кривична пријава за инспектор кој поради несовесно работење го оштетил буџетот на МВР

Слободен печат

Приведен велешанец кој физички ја нападнал сопругата

Слободен печат

Измамена кумановка, платила 810 евра за наводен паричен надоместок

МИА Агенција

Скопјанец шетал со мачета во полициски чаc

Горан Наумовски

Полицијата истражува физичко насилство над дете снимено и објавено на социјалните мрежи

МИА Агенција

Остави Коментар