Во Црнa Гора вкупно 84 лица инфицирани со Ковид-19

Под здраствено-санитарен надзор во Црна Гора се 6.278 луѓе.

Во Црна Гора вчера се потврдени уште два случаи со Ковид-19, со што бројот на  заболени се искачи на 84, соопшти црногорскиот Институт за јавно здравје.

Под здраствено-санитарен надзор во Црна Гора се 6.278 луѓе.

Најголем број заразени има во Тузим 31, а во Подгорица заразени  се 28 лица.

Прочитајте и...  Меркел ја одби поканата на Трамп во живо да присуствува на самитот на Г7

Прочитај повеќе

Со асистенција на МВР ќе се прават епидемиолошки анкети на семејството каде имаше починат со ковид-19 кој не беше закопан по протокол

Слободен печат

ВО ЖИВО: Ќе успее ли овој пат лансирањето на ракетата „Фалкон 9″ на „СпејсИкс“?!

Слободен печат

Маки во Лабуништa: Не сакаме да се тестираме за Ковид 19, зашто се плашиме дека ќе завршиме на респиратор!

Искршени прозорците на зградата на Си-ен-ен, демонстрантите сакаа да влезат во телевизијата (ВИДЕО)

Слободен печат

Уредба за ваучери во вонредна состојба за поддршка на домашниот туризам

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Лажната нормалност на Заев и Спасовски блесна со нови 35 заразени и 5 починати

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Протокол за градинките: Во групите дозволено до 15 деца, дезинфекција на секои 2 часа

Слободен печат

Во Дебар 45-ти ден нема новозаразени со КОВИД-19

Слободен печат

Чулев: Кривична за скопјанец кој на Фејсбук ширел говор на омраза кон Ромите

Слободен печат

Спасовски: Новата вонредна состојба е заради рестартирањето на економијата (ВИДЕО)

Слободен печат

„Мајкрософт” ќе замени десетици новинари со вештачка интелигенција

Слободен печат

Владата донесе протоколи за градинките, факултетите, основните и средните училишта

Слободен печат