Во Челси секој кикс скапо се плаќа, познат ценовникот за казни

Екипата на Челси сезонава игра фантастично и се наоѓа на делба на второто место во Премиер лигата, иако експертите не предвидуваа толку висок пласман. Сепак, „сините“ предводени од Френк Лампард на клупата, врзаа шест победи во серија, а добро им оди и во Лигата на шампионите каде се пред пласман во осминафиналето.

Како една од причините за добрите резултати е дисциплината која владее во соблекувалната, а на социјалните мрежи се појави и списокот за одредени казн.
Така, фудбалерите кои ќе задоцнат на тренинг ќе мора да платат дури 20.000 фунти, а со 2.500 фунти се казнуваат фудбалерите кои ќе задоцнат на собирот за тренинг, натпревар или за лекарски третман.

Доколку мобилниот зазвони на тимските состаноци, играчот ќе биде олеснет со 1.000 фунти, а доколку не се вратат со клупскиот автобус по натпреварите, ќе бидат казнети со 5.000 фунти.

Прочитајте и...  Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Болест или евентуална повреда мора да се пријават кај Лампард или лекарскиот тим на Челси најмалку еден час пред тренингот, во спротивно ќе следи казна од дури 10.000 фунти.
Парите од казни, раководството на Челси ги дава во хуманитарни цели.

Прочитај повеќе

Ирски репрезентативец му вперил пиштол во челото на селекторот

Слободен печат

Шампионската од Вимблдон порача: Ѓоковиќ само сакаше да помогне

Слободен печат

Гвардиола: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

НБА: Нема одење во Орландо без три негативни теста на коронавирус

Слободен печат

Ливерпул ги распродаде дресовите, спонзорот одби да обезбеди нови

Слободен печат

Милан со шампионска „услуга“ за Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Баерн го освои и Купот на Германија (ВИДЕО)

Слободен печат

Арсенал ја забележа и третата победа во низа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Слободен печат

После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Слободен печат