Во Чаир приведен скопјанец баран со потерница

Лисици
Апсење / Фото: МИА

Полициски службеници од Оперативниот тим Потраги вечерва во 19.25 часот во Чаир привеле скопјанец кој бил барал со потерница за издржување казна затвор во траење од две години.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека е приведен 47-годишниот Ќ.Б. кој по приведувањето е предаден до надлежната казнено-поправна установа.

Извор: МИА

Видео на денот