Во Чаир и Бутел најмногу новозаразени од коронавирус

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини најбројни се новозаболени во општината Чаир дури 11, па следи Бутел со шестмина. Во Гази Баба има еден заболен, двајца во Карпош, Аеродром и Сарај.
Прочитајте и...  Спасовски: Никаква обнова нема, само Груевски е обновен во Мицкоски

Прочитај повеќе

Завршува изборната кампања, од полноќ почнува изборниот молк

МИА Агенција

Од утре почнува тридневното гласање на предвремените парламентарни избори

МИА Агенција

Мицкоски: Заврши времето на политичари елитисти, ние ќе ги засукаме ракавите и ќе ја обновиме Македонија

Слободен печат

Мендух Тачи: Македонците ќе бидат обврзани да прифатат дводомен парламент и не правам договор со ДУИ

Слободен печат

Најмалку две жртви при уривање на зграда во Лагос

Слободен печат

Мандатот на Еулекс продолжен за една година

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заев: Имаме земја призната од светот, ВМРО-ДПМНЕ може да учи од нас што е патриотизам

Слободен печат

Експлозија на бомба во Авганистан, загинаа шест цивили

Слободен печат

Касами од Тетово: Во наредните четири години ќе се доближиме до ЕУ

Слободен печат

Шахпаска од Велес: На 15 јули одиме напред по патот на напредокот

Слободен печат

ЗНМ, ССНМ и СЕММ ги осудуваат законите упатени кон новинарката Милевска

Слободен печат

Заврши протестот во Нови Сад, во Белград засега мирни демонстрации

Слободен печат