Во Бразил речиси 42 илјади новозаразени и 1.300 починати од Ковид-19

Во Бразил, во последните 24 часа, се регистрирани 41.857 нови случаи на коронавирус, а починаа уште 1.300 луѓе, соопшти Министерството за здравство.

Досега во земјата се заразени 1,92 милиони луѓе, вклучувајќи го и претседателот Жаир Болсонаро.

Од последиците од вирусот досега починаа 74.133 лица.

Прочитајте и...  Шпан: Не е важно кој е прв, важно е вакцината да биде ефикасна

Прочитај повеќе

Заев го доби мандатот за составување на нова влада од претседателот Пендаровски

Слободен печат

Филипче: Комисијата предложи учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите онлајн настава

МИА Агенција

Само шест отсто од жителите на Велика Британија имаат антитела на Ковид-19

Слободен печат

Отворете сметка или депозит во Халкбанк и добијте ваучер за да се почестите на наша сметка

СП.

Винската индустрија пред колапс, бара поддршка од државата

МИА Агенција

За викендот нестабилно време со пороен дожд и грмежи

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ВО ЖИВО: Пендаровски му го врачува мандатот за Влада на Заев

Слободен печат

Без струја утре жителите на општините Сопиште, Бутел и Центар

МИА Агенција

Турскиот брод „Оруч Рејс” излезе од грчкиот континентален гребен, но повторно се враќа назад

Слободен печат

КСС: Инспекторите да ги засилат контролите на спроведувањето на мерките за заштита од Ковид-19

МИА Агенција

Скопјанец обвинет за непочитување на здравствените мерки при организација на фудбалски турнир

МИА Агенција

Нашата струја е најевтина, ама за нас е скапа