Украден, па пронајден „Голф“ во Битола

Полиција СТОП сообраќај сообраќајка
Полиција лента / Фото: МИА

Полициски службеници од Одделението за криминалистички полиција – Отсек за општ криминал денеска на улица „Девејани“ во Битола, пронашле и одзеле патничко возило „Фолксваген Голф”, со битолски регистарски ознаки, кое неколку часа претходно било пријавено за одземено од улица „Цане Василев” во Битола.

Возилото е вратено на сопственикот С.Ж. (56) од Битола, информираат од МВР.

Видео на денот