Во Атлетико го „избришаа“ Гризман (ФОТО) – Слободен печат
СпортФудбал

Во Атлетико го „избришаа“ Гризман (ФОТО)

Гневните навивачи експресно му се одмаздија на довчерашниот миленик.

Францускиот репрезентативец Антоан Гризман од петокот е нов фудбалер на Барселона откако шпанскиот шампион ја активира клаузулата и плати 120 милиони евра.

Со тоа заврши сагата околу Гризман чие заминување од  Атлетико Мадрид најтешко им падна на навивачите и веднаш стана најомразена личност.
Тие го избришаа неговото име од спомен плочата која се наоѓа пред стадионот „Ванда метрополитано“, поточно залепија етикети на Атлетико Мадрид врз неговото име.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close