Во Атланта целосна забрана за пушење и на аеродром

Градскиот совет на Атланта ја потврди забраната за пушење во ресторани и барови и на еден од најпрометните аеродроми на светот.

Членовите на градскиот совет ја изгласале оваа забрана вчера, пренесува денеска списанието „Атланта џурнал конститјушн” и таа опфаќа цигари, пури и електронски цигари, а ако ја потпише градоначалникот, стапува во сила на 2 јануари 2020 година.

Некои продавници за тутун и електронски цигари, приватни клубови и барови за цигари ќе бидат изземени од забраната, информира списанието, па не е сосема јасно дали забраната ќе се однесува на сите деловни единици на аеродромот во Атланта.

Прочитајте и...  Ја одложи свадбата за да се грижи за заболените: Лекар од Вухан е еден од најмладите кој почина од коронавирусот

Прочитај повеќе

Борче Мирчевски – колекционер и мајстор за олдтајмери

МИА

Еве како изгледа најдолгиот железнички тунел кој наскоро треба да биде отворен (ВИДЕО)

Војислав Мојсовски

Прва жртва на коронавирус во Италија

Слободен печат

Сандерс: Русија подобро да не се меша во американските избори

Слободен печат

Играњето со Преспанскиот може да има висока цена

Слободанка Јовановска

Курсна листа: Колкава е вредноста на еврото денес?

Слободен печат

Остави Коментар

1 + 14 =

Прочитај повеќе

Кина: Пад на заболените од коронавирусот

Слободен печат

Ѓукановиќ: Ќе одам во Сребреница ако ме поканат, но не и во Сараево

Слободен печат

Последни денови за договори за коалицирања за предвремените парламентарни избори

МИА

Запленетата дрога ја злоупотребија зависниците од политика

Мирослава Бурнс

Задушница – спомен за починатите

Слободен печат

Променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер

Слободен печат