Во Англија гол со глава од пола терен! (ВИДЕО)

Дефинитивно еден од најлудите голови во историјата беше постигнат во седмиот ранг на натпреварување во Англија.

На натпреварот помеѓу екипите на Башфорд и ФК Јунајтед во Манчестер, Стефан Галински во 62 минута на својата половина од теренот ја пречека топката која ја упати противнички играч и со глава го лобуваше голманот на Јунајтед.

На Галински помогна и тоа што голманот Камерон Белфорд беше далеку од својот гол и погрешно го процени летот на топката.

Кога сме веќе кај головите, прочитајте и како еден суперталентиран 14-годишен напаѓач игра како Меси, слави како Роналдо.

Прочитајте и...  Седлоски меѓу кандидатите за тренер на Динамо Загреб

Прочитај повеќе

Трката за титулата сè уште е отворена: Јувентус не го искористи подарокот од Лацио (ВИДЕО)

Слободен печат

Варди го спаси Лестер од пораз

Слободен печат

Кристијано Роналдо мисли на сè: Има и личен тренер за спиење

Слободен печат

Шоу на Конте по поразот од Болоња, еден час им се дерел на своите фудбалери

Слободен печат

Наполи ја намали сумата која ја бара за Кулибали

Слободен печат

Стативата и Зума го спасија Челси (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ростов го презентира најдоброто од Тошевски (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонското чудо од дете Тошевски направи милионски трансфер во Ростов

Слободен печат

Надал останува во Европа, не игра на УС Опен?!

Слободен печат

Скандалот не стивнува: Пеналот против Реал Мадрид не е досуден поради лош превод на правилата

Слободен печат

Сантос сакаше преку суд да и лапне 61 милион евра на Барселона, ама…

Слободен печат

Му здосади во пензија, Алонсо се враќа во Формула 1

Слободен печат