Во Албанија опаѓа бројот на новозаразени со Ковид-19

Во последното деноноќие во Албанија од направени 276 тестови, позитивни на Ковид-19 се 45 лица, што е за 24 случаи помалку споредено со вчера.

Од почетокот на пандемијата вкупната бројка на заразени се зголеми на 2.580 лица.

Во исто време оздравеле уште 57 луѓе, а починале две лица.

Активни се 999 случаи од кои хоспитализирани се 71 лице.

Прочитајте и...  ВМРО-ДПМНЕ: Николов место да облече бел мантил, размислува како да се смести во градоначалничка фотелја

Поврзани вести

Генералниот секретар на НАТО, Столтенберг му ja честиташе победата на Бајден

Илинка Иљоска

ВИДЕО: Хаос на аеродромот во Шангај, терстирањето за ковид-19 излезе од контрола

Илинка Иљоска

ВИДЕО: Драма меѓу две членки на НАТО во водите на Средоземното Море: Анкара протестира затоа што тимот на мисијата на ЕУ претресе турски брод на пат кон Либија

Илинка Иљоска

Велешките еколошки возила ги надминуваат границите

Слободен печат

ВИДЕО: На тајна венчавка се собрале 7.000 луѓе без маски

И.И.

Ахмети: Нема загриженост дека Меџити може да поднесе интерпелација против Груби и Османи

Слободен печат

Остави Коментар