-8 C
Скопје

Во Аеродром претепано 16-годишно момче и уште неколку тепачки низ Скопје

 Неколку физички напади на подрачјето на Скопје бележи полицијата. Ноќеска во СВР Скопје бил пријавен физички напад врз 16-годишен малолетник од страна на неколку лица.

– Во СВР Скопје денеска во 2:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека завчера околу 22:50 часот на подрачјето на Аеродром 16-годишник од Скопје бил физички нападнат од неколку лица. Се работи на расчистување на случајот, соопшти МВР.

Физички напад бил пријавен и во скопското село Идризово. Завчера во 13:55 часот Т.Г.(55) од Скопје пријавил дека во село Идризово, скопско бил физички нападнат од едно лице. МВР соопшти дека се работи на расчистување на случајот.

Завчера во 11:30 часот М.С.(36) од Скопје пријавил дека на 22 месецов, околу 19:30 часот на подрачјето на Шуто Оризари неговиот син бил физички нападнат од С.И.(26) од Скопје. – Сочинет е записник за константиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ, посочува МВР:

Прочитајте и...  Притвор за 24-годишник од Челопек кој пукал по расправија со соседот

Во СВР Скопје завчера во 22:10 часот било пријавено дека на подрачјето на Шуто Оризари имало нарушен јавен ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу А.М.(21) од Скопје и од друга страна С.У.(33) и А.К.(38) двајцата од Скопје. Сочинет записник за константиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

Поврзани вести

Осуденик фатен со кокаин во Штип

Слободен печат

Инцидент во болница во Штип: Нападнато лице од вработена

Слободен печат

Притвор за 24-годишник од Челопек кој пукал по расправија со соседот

Слободен печат

ОЈО поднесе обвинение против маж за убиство на својата сопруга

Слободен печат

Инцидент во тетовско: Момче од Челопек пукал со автоматска пушка по расправија со сосед, при претресот му нашле и дрога

Слободен печат

Денеска нема „Монструм“ во Кривичен: Рочиштето одложено поради позитивен поротник на ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар