Внукот на легендарниот Елвис Присли изврши самоубиство на 27-годишна возраст!

Синот на Лиса Мари Присли, Бенџамин Кио пронајден е мртов, пишуваат странските медиуми. Музичарот, инаку внук на легендарниот Елвис Присли почина во неделата во Калабасас, Калифорнија, потврдил менаџерот на неговата мајка. Тој наскоро ќе наполнеше 28 години.

профимедиа

Сајтот TMZ пренесува дека локалните власти на Лос Анџелес не ги соопштиле деталите за неговата смрт, додека некои локални медиуми спомнуваат дека станува збор за самоубиство. Медиумите пренесуваат неофицијални наоди од истрагата, според кои Бенџамин е пронајден на место во близина на Лос Анџелес со прострелна рана која наводно сам си ја нанел.

инстаграм

Кио скоро никогаш не се појавувал во јавноста. Неколку негови фотографии биле објавени во медиумите, на кои е очигледно дека личи на неговиот легендарен дедо.

Прочитајте и...  Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Британскиот таблоид DailyMail, порано пренел дека Кио во 2009 година добил понуда од 5 милиони долари да сними 5 албуми, но внукот на славниот Присли не го направил тоа.

инстаграм

Инаку, Лиса Мари Присли има уште три ќерки.

Кралот на рокенролот исто така почина прерано, на 42-годишна возраст. Присли за време на неговиот живот стана легенда. За 20 години кариера продал 150 милиони плочи и глумел во дури 30 филма.

инстаграм

Слушнете ја песната која Мари му ја посветила на Бенџамин:

Прочитај повеќе

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат

Ричард Гир: За мојот успех заслужна е најмоќната сила на Универзумот

Слободен печат

Докторите ги советуваат жените да ја јадат оваа салата!

Васко Спасоски