Внимателниот гест на оваа мајка ја разнежни јавноста! (ФОТО)

Ужината за во училиште е неисцрпна тема за расправии бидејќи родителите непрестанато дискутираат која е количината на храна која им е потребна на децата.

Една мајка од Австралија одлучила да открие што стои позади големите порции кои ги пакува во училишната чанта на својата 14-годишна ќерка. Во родителската група на Фејсбук таа признала дека дел од јадењето го припрема за нејзината пријателка која често не може да си дозволи оброк на училиште.

„Откако слушнав дека пријателката понекогаш ја прашува мојата ќерка дали може да го подели нејзиниот оброк, решив да спремам малце повеќе. Го правам тоа неколку недели и секој ден се враќа со празни кутии и ми вели дека нејзината пријателка е многу среќна“, напишала грижливата мајка до фотографијата.

Прочитајте и...  Еди Марфи ја доби првата ЕМИ награда во кариерата: Актерот се враќа на сцената! (ВИДЕО)

Внимателниот гест на мајката ги воодушеви членовите на групата кои ѝ рекле дека ги инспирирала да направат нешто слично за пријателите на нивните деца.

фејсбук

Прочитај повеќе

Провокативниот албум на Мадона кој постави историски рекорди! (ФОТО)

Слободен Печат

Да се фатат последните летни денови: Викторија Лоба во секси-бикини ужива на плажа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Која е Зендаја? Актерката која влезе во историјата како најмлада добитничка на Еми награда!

Слободен Печат

Лице на Балканот: Три Македонки се враќаат со три титули од Србија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Родителски трик на Кејт Мидлтон што ќе ве воодушеви: Зошто постојано го допира принцот Џорџ по главата?

Слободен Печат

Паника во светскиот џет-сет: Ќе се откријат имињата на сите што летале со авионот на Епстин (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нов бизарен тренд на „Тик-Ток: Со турпија за нокти си ги рамнат забите, стоматолозите реагираат! (ВИДЕО)

Слободен печат

Несудените водителки на „Еми“: Двете се позитивни на коронавирус

Слободен Печат

Мода во време на корона: Виртуелниот свет на „Еми“ наградите (ФОТО)

Слободен печат

Џесика Симпсон изгледа подобро отколку на почетокот на кариерата: До неодамна се бореше со вишокот килограми

Слободен Печат

По Даниел Крејг, Том Харди ќе го облече оделото на популарниот агент 007

Слободен печат

Цеце и Љупка, ем убавици ем успешни јавачки на коњ: Во денешниот свет мора да си најдобар во тоа што го правиш

Јасмина Кантарџиева Димков