ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ имаме само деструкција и загуби

Само Костадин Костадинов може да излезе и да бара брзи избори во ден кога имаме 3 нови мртви од коронавирус. СДСМ некрофилска и Зоран Заев се во борба за спас на власта и по цена на човечки животи, стои во партиското соопштение од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ.

-Република Македонија е единствена држава од регионот каде немаме намалување на бројот на случаи од коронавирус, иако државите од опкружувањето веќе и по 10 дена немаат ниту еден нов случај. Денеска во Република Македонија имаме 3 ново починати од коронавирус, а Зоран Заев при полна свесност бара избори. Тоа е организирано убиство од политички побуди. Зоран Заев и СДСМ свесно го ставаат животот на граѓаните во опасност, единствено за да ја задржат власта- стои во соопштението.

Прочитајте и...  Уапсени 40 учесници во заложничката криза недалеку од Јоханесбург

Со СДСМ имаме само деструкција и загуби, велат оттаму, потребна е итна стратегија за обнова на Македонија. ВМРО-ДПМНЕ знае како.

-ВМРО-ДПМНЕ е различно од СДСМ, стои во соопштението,  со СДСМ и Заев добивме хибриден режим, неспособност, криминал и сиромаштија.

Прочитај повеќе

Мицкоски: Заврши времето на политичари елитисти, ние ќе ги засукаме ракавите и ќе ја обновиме Македонија

Слободен печат

Мендух Тачи: Македонците ќе бидат обврзани да прифатат дводомен парламент и не правам договор со ДУИ

Слободен печат

Најмалку две жртви при уривање на зграда во Лагос

Слободен печат

Мандатот на Еулекс продолжен за една година

Слободен печат

Заев: Имаме земја призната од светот, ВМРО-ДПМНЕ може да учи од нас што е патриотизам

Слободен печат

Експлозија на бомба во Авганистан, загинаа шест цивили

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Касами од Тетово: Во наредните четири години ќе се доближиме до ЕУ

Слободен печат

Шахпаска од Велес: На 15 јули одиме напред по патот на напредокот

Слободен печат

ЗНМ, ССНМ и СЕММ ги осудуваат законите упатени кон новинарката Милевска

Слободен печат

Заврши протестот во Нови Сад, во Белград засега мирни демонстрации

Слободен печат

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Шекеринска: Идниот премиер ќе биде Заев кој има рекордна поддршка и кај Македонците и кај Албанците

Слободен печат